1 מכל 4 חברים ברשת החברתית כמוני טוען כי האתר שיפר את ההתמדה בלקיחת תרופות

סקר חדש שנערך בחודשים האחרונים בקרב החברים ברשת החברתית בריאותית כמוני גילה כי החברות ברשת משפרת את מצבם: 23% טענו כי זה גרם להתמיד בלקיחת תרופות, 27% העידו כי החברות ברשת שינתה את הדרך בה הם משוחחים עם הרופא. מו כן, 46% ממשתתפי הסקר העידו כי החברות באתר שיפרה משמעותית את ההבנה שלהם על מצבם הבריאותי, 37% העידו כי "כמוני" עזר להם למצוא מסגרת תומכת של אנשים שמבינים את מצבם, ו-32% העידו כי החברות באתר שיפרה את האופן שבו הם מתמודדים נפשית עם מצבם הבריאותי.

הסקר נערך בקרב החברים הרשומים באתר, על הסקר הגיבו כ-627 משיבים, המהווים מדגם מייצג של כ-20 אלף החברים הרשומים באתר. חלק מן המשיבים חולים בעצמם באחת מהמחלות הכרוניות המטופלות באתר, וחלק קרובי משפחה או מטפלים של חולים.

עוד נמצא בסקר כי כ-80% מחברי כמוני שהם בעלי חשבון פייסבוק אינם מתייעצים ומספרים על מצבם הבריאותי בפייסבוק, יחד עם זאת, על אף שפייסבוק כמעט ואינו משמש אותם להתייעצויות בנושאים בריאותיים, האינטרנט עדיין מהווה מקור מידע מרכזי בכל הנוגע למחלות: מהסקר עולה כי מקורות המידע העיקריים שמהם למדו המשתתפים על מחלתם הם אתרי אינטרנט של עמותות העוסקות במחלה (44%), אתר "כמוני" (42%) ואתרי אינטרנט של קופות חולים או רופאים (35%). רק 23% רכשו את מרבית הידע על מחלתם באמצעות חברים או קרובי משפחה ורק 22% רכשו מידע זה באמצעות ספרים או מאמרים בנושא.

עוד נמצא כי רבים מהאנשים המחפשים מידע רפואי באינטרנט טוענים כי הוא השפיע על החלטותיהם בנושא בריאות:  38% מהמשיבים העידו כי למידע מהרשת הייתה השפעה רבה על קבלת ההחלטות. לפי הסקר, מידע רפואי וירטואלי משפיע על גברים (42%) יותר מאשר על נשים (33%).

לדברי תמי שיפטר, מנכ"ל אתר כמוני: "הסקר הנו יריית פתיחה של הרשת בפיתוח ותחזוקה של מערך סקרים בקרב המתמודדים עם מחלות כרוניות בכמוני. אנו רואים בקיום הקהילות המפולחות באתר הזדמנות ייחודית למוסדות חוקרים ולגופים נוספים להפיק מידע חדש ובעל ערך ולהגיע בקלות וביעילות למטופלים במחלות שחלקן נדירות יחסית ויש קושי להגיע אליהם באמצעים אחרים. חברנו למכון הסקרים זטה טולס על מנת לספק מענה שלם הכולל ליווי החל משלב בניית השאלון ועד לקבלת התוצאות המנותחות. אנו צופים כי מהלך זה יספק ערך רב גם לגופים השונים וגם לחברים ברשת."


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.