שו ESMO

08. אוקטובר 2012 רפואה 2.0 0

הכנס האירופאי החשוב ביותר בתחום הסרטן( ESMO (European Society for Medical Oncology התרחש לאחרונה… והנה נתקלתי באינפוגרפיקה על הבאזז שיצר הכנס ברשתות החברתיות… בשביל מה שמכיר כנסי רופאים, ופעיל בהם, הדבר האחרון שהוא יכול לחשוב עליו, זה הבאזז ברשתות החברתיות… הרי כולם חושבים על עניבות, ג'ורנלים רפואיים מכובדים וחנוטים ופוסטרים וכו'… ובכן, כיום גם כנסים רפואיים נמדדים לפי כמות הבאזז..

היפה ב- ESMO ובפעילות סביבו היא היותו אירופאי ומראה כי לא הכל קורה רק בארה"ב. המספרים לא דומים למספרים של כנסי טכנולוגיה, אבל עצם המחשבה למדוד אותו היא כבר תחילתה של חשיבה חדשה, ומקום למחשבה על כלי פעילות של חברות תרופות וארגונים הרוצים לקחת חלק מתשומת הלב בתחום.

ESMO אינפוגרפיקה

גם בכנס האמריקאי לחקר הסרטן, ששמו הוא ASCO עושים את הבדיקה הזו, כך למשל ניתן לקבל נתונים מי המוצר הכי מדובר, מי החברה ומי הוא מוביל הדעה המדובר ביותר בכנס, בדוח מיוחד שערכה חברת Semantelli המשתמש בטכנולוגיית ניטור רשת סמנטית.

אני יכול לשמוע את צקצוקי הלשון של רבים שיאמרו, מה זה? תחרות פופולריות? ובכן, אני לא חושב שזה העניין, ממילא חברות רוצות לייצר בולטות תקשורתית, וכך גם חוקרים, כי זה מוביל לתקציבי מחקר, כי זה כנס יוקרתי וכי בסופו של יום, הבאזז החשוב, זה שיש לו משמעות ילך למי שיציג דברים משמעותיים ברמה הרפואית. החשיבות של המעקב הזה, יכולה להיות בניתוח האימפקט של הפעילות, בהבנת מנועי העניין של המשתתפים, והבנה מי מוביל את השיחה ומי מקבל את השיחה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.