המרכז לבקרת מחלות בארה"ב מתכונן למתקפת זומבים

המרכז לבקרת מחלות בארצות הברית (CDC) מזהיר מאפשרות לאפוקליפסה ולפלישה של זומבים לארה"ב.  המרכז, העלה ב-16.5 עמוד ייעודי על מנת להכין את הציבור האמריקאי לנושא, ואף צייץ את הלינק בטוויטר הרשמי. בעמוד כותב עלי קאהן, הרופא הראשי של ארה"ב: "ישנם מקרים שונים של חירום,שאנו יכולים להתכונן אליהם, כמו למשל מתקפת זומבים. כן באמת, אמרתי מ-ת-ק-פ-ת ז-ו-מ-ב-י-ם. אתם יכולים לצחוק כרגע, אבל כשזה יקרה אתם תשמחו שקראתם את הפוסט הזה, והיי, אולי אפילו תלמדו דבר או שניים על כיצד ניתן להתכונן למצב חירום אמיתי". בהמשך הפוסט מוסברים ההיסטוריה של הזומבים ומה צריך אדם להיכן בערכה לקראת מקרה חירום שכזה.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=C4q68kD7TGE]

הפוסט הזה הוא בעצם קמפיין שהביא לקריסת האתר ובו ביקש המרכז לבקרת מחלות בארה"ב להזכיר לאמריקאים לרענן ולשמור את ערכת ההתמודדות שלהם עם מצבי חירום, לקראת עונת ההוריקנים המגיעה לארה"ב. השימוש בזומבים גרם לאמריקאים רבים להתעסק עם ערכות החירום שלהם, ולדבר על כך, וה-CDC נחל הצלחה מרשימה.

השרתים קרסו

הדרך המקורית הזו לעסוק בנושא יחסית משמים, מראה כי גם בנושאי בריאות לא פשוטים, ניתן באמצעות יצירתיות, קצת הומור עצמי, והרבה מחשבה לייצר שיחה. על מנת להבין את ההצלחה, ה-CDC נתן קצת מספרים. בעוד שפוסט רגיל באתר זוכה ל-1,000 עד 3,000 כניסות, הפוסט הזה שהופץ ברשתות החברתיות זכה ל-30,000 כניסות בתוך פחות משלושה ימים ועד קריסתם של השרתים. כמו גם כיסוי תקשורתי של מעל 1,000 קטעים וזה רק בגוגל ניוז. על פי האייטם המצורף למעלה ממיליון כניסות כבר נרשמו לעמוד.

הבאנר של הזומבים מאתר המרכז לבקרת מחלות

קשה שלא לחשוב על הקמפיין היצירתי הזה לעומת הקמפיין, הסטנדרטי, בקושי, לרעידות האדמה בישראל. במקום לייצר עניין ושיחה, יצא המשרד בקמפיין טלוויזיה יקר, ולא יצירתי במיוחד. מישהו באמת זוכר את הקמפיין הזה, או את מה שמבקשים להעביר בו, וחבל כי מדובר בנושא חשוב. תארו לכם שהיו הולכים באופן אחר ומייצרים סיפור, מעניין, מסקרן, כזה שמסעיר את מיצי הקיבה..

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=V14YbMyL0Rg&feature=player_embedded]


2 thoughts on “המרכז לבקרת מחלות בארה"ב מתכונן למתקפת זומבים”

 • 1
  רמי יולזרי on מאי 24, 2011 הגב

  זומבים זה לא צחוק
  זה יכול להיות מאד מסוכן
  בנימה רצינית
  יופי של דרך הומוריסטית להראות מוכנות לשעת חירום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.